ul. Okólna 25e, 05-270 Marki k/Warszawy
+48 508 158 172
Zapraszamy na wizyty | pon - pt | 17.00-21.00

Zabiegi

Operacja żylaków metodą termoobliteracji wewnatrzżylnej przy pomocy lasera

Metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazje, venulektazje). Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się Ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Prowadzi on jego zamknięcia i zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne. Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Lekarstwo wprowadzane jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych Żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych

Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, Że jest niemal bezbolesny. Nie wymaga również znieczulenia, trwa krócej niż tradycyjna operacja oraz nie uszkadza tkanek. Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane Środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.

Uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu wymaga niekiedy powtórzenia zabiegu. W niektórych przypadkach wykonuje się do 5 sesji zabiegowych, aby uzyskać pożądane efekty lecznicze

Obliteracja żylaków kończyn dolnych ( tzw. skleroterapia, piankowanie) jest metodą usuwania żylaków kończyn poprzez ich zasklepienie. Do uszkodzonego naczynia wprowadza się środek farmakologiczny, który powoduje obkurczenie i zasklepienie uszkodzonych naczyń. Daje to poprawę estetyczną zanikają przebarwione naczynia, widoczne dotychczas przez skórę.

Obliteracja chemiczna żylaków klejem

Zabiegi obliteracji żylaków kończyn dolnych za pomocą kleju należą do najnowszych i najmniej inwazyjnych metod leczenia niewydolności Żylnej. Zabiegi obliteracji żylaków klejem ma wiele istotnych zalet na tle pozostałych metod leczenia niewydolności Żylnej.

Podstawowe zalety metody klejenia żylaków kończyn dolnych to:

  • zbieg jest bezbolesny i małoinwazyjny (bez znieczulenia tumescencyjnego, bez szczycących blizn po nacięciu skóry)
  • krótki czas trwania zabiegu około 30 min, pacjent zaraz po porcedurze opuszcza gabinet i wraca do codziennych obowiązków (nie jest konieczne zwolnienie z pracy)
  • okres wstrzymywania się od aktywności fizycznych jest krótszy niż po skleroterapii, laserze czy zamykaniu żylaków falą radiową
  • brak konieczności stosowania kompresjoterapii (pończochy uciskowe) w okresie pozabiegowym
  • znacznie mniejsze ryzyko powstania przebarwień na skórze i odczynu zapalnego w okolicach zamykanych żył
  • wysoka skuteczność zabiegu przy zamykaniu dużych żylaków, których średnica przekracza nawet 10 mm
  • wysoka skuteczność procedury (na poziomie 97%)

Zabieg obliteracji żylaków na nogach metodą klejenia w większości przypadków może zastąpić metodę klasycznej operacji chirurgicznej ich usuwania. Przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, komfortowych dla pacjenta. Procedurę zamknięcia żylaków na jednej nodze trwa około 10-30 min.